Ciupasem na Syberję - Wacław Sieroszewski [PL] [pdf,epub,azw3] torrent

 
Ciupasem na Syberję - Wacław Sieroszewski  [PL] [pdf,epub,azw3] torrent


Pozycję wystawił:
Ishimura
Dodano:08.04.2021
Kategoria:Książki
Rozmiar:5.72 MB
Seedów:5
Peerów:0
Pobrań:42

Ciupasem na Syberję - Wacław Sieroszewski [PL] [pdf,epub,azw3] torrent


Ciupasem na Syberję to książka oparta na faktach.

Autor Wacław Sieroszewski w sierpniu 1879 roku został skazany przez sąd wojenny dla spraw politycznych w Warszawie na 6 lat katorgi na Syberii.

Razem ze swoim współtowarzyszem zostali wywiezieni w głąb Rosji do centralnego więzienia przesyłkowego we Wysznim Wołoczku, gub. Twerskiej. Zamknięci w dużym murowanym więzieniu, pełnym kryminalistów i więźniów politycznych. Tylko Sieroszewski i jego przyjaciel byli naówczas pierwszymi i jedynymi dotychczas skazańcami sądowymi, pozbawionymi praw. Przebrani w odzież więzienną i umieszczeni w małych osobnikach. Postrzegani byli za wielkich i niebezpiecznych zbrodniarzy.

Następnie zostali zmuszeni do ciężkiej pracy między innymi w kopalni srebra
 


Aby dodać komentarz należy się zalogować

Logowanie logowanie

Twoja ocena
Shoutbox (zawartość shoutboxa widoczna dla zalogowanych użytkowników)


Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad. profil torrentcity.pl