Eustachy Rylski - Blask [PL] [PDF, MOBI, EPUB, AZW3] torrent

 
Eustachy Rylski - Blask [PL] [PDF, MOBI, EPUB, AZW3]  torrent


Pozycję wystawił:
Ishimura
Dodano:27.11.2020
Kategoria:Książki
Rozmiar:3.32 MB
Seedów:2
Peerów:1
Pobrań:39

Eustachy Rylski - Blask [PL] [PDF, MOBI, EPUB, AZW3] torrentInfo

Format: pdf,epub,mobi,azw3
Wielkość: 3 MB
Kompresja: rar
Rok wydania: 2018

Opis

Eustachy Rylski wraca książką napisaną w jego najlepszym rozpoznawalnym stylu, a zarazem dość jak na tego pisarza nietypową.
Główny bohater, Gaponia, jest zausznikiem dyktatora rządzącego upadłym państwem. Zdemoralizowany na tyle, by nie przeciwstawiać się nowym porządkom i wszechogarniającemu chaosowi, pamięta jednak zalety minionych czasów. Groteskowy introwertyk, choć cyniczny, nie jest idealnym funkcjonariuszem reżimu opierającego się na legionach krótkoszyich "patriotów" - ma wątpliwości, myśli samodzielnie, zadaje pytania. W końcu odsunięty od wpływów udaje się na wewnętrzną emigrację i osiada nad Bugiem, gdzie angażuje się w namiętny, choć w istocie zimno wykalkulowany związek z młodą prostytutką.
Tymczasem kraj staje się "przestrzenią gwałtu, przemocy, brutalności". Rozpada się w przenośni i dosłownie - do brudnych czynów i myśli dołączył brud materii?. Zaraza, która dopada ludność, może być rozumiana dosłownie, ale też każe myśleć o Dżumie Alberta Camus. Rzeczywistość traci kontury, znikają zasady - jest wina i jest kara, ale te dwie rzeczy w świecie opisanym przez Rylskiego rzadko mają ze sobą związek.

https://i.imgur.com/5DDgj61.jpg
 


Aby dodać komentarz należy się zalogować

Logowanie logowanie

Twoja ocena
Shoutbox (zawartość shoutboxa widoczna dla zalogowanych użytkowników)


Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad. profil torrentcity.pl