Pattison Eliot - cykl Inspektor Shan [PL] [MOBI, EPUB] torrent

 
Pattison Eliot - cykl Inspektor Shan [PL] [MOBI, EPUB]  torrent


Pozycję wystawił:
Ishimura
Dodano:25.11.2020
Kategoria:Książki
Rozmiar:7.81 MB
Seedów:4
Peerów:0
Pobrań:60

Pattison Eliot - cykl Inspektor Shan [PL] [MOBI, EPUB] torrent


Pattison Eliot - cykl Inspektor Shan

Info

Format: epub(x6), mobi(x2)
Rozmiar: 8 MB
Wersja językowa: PL
Rodzaj kompresji: Rar
Danych naprawczych: Brak
Hasło: Brak
Data wydania: 2003

Opis

01.Mantra czaszki
Tybet. Więźniowie obozu pracy odkrywają bezgłowe zwłoki mężczyzny. Kim był Prawdopodobnie obcokrajowcem. Wojskowy zarządca okręgu za wszelką cenę chce zamknąć sprawę przed przybyciem amerykańskich turystów, nie ufa jednak miejscowej prokuraturze. Zdesperowany powierza dochodzenie... więźniowi, byłemu inspektorowi Shanowi. Ma on załatwić sprawę szybko i dyplomatycznie, w przeciwnym razie mnisi z jego brygady zostaną surowo ukarani. Pierwsze poszlaki wskazują jednak, że zabójcą był... demon, a prokuratura próbuje ukręcić łeb sprawie. Shan trafia w sam środek intrygi, w którą zamieszane jest amerykańskie przedsiębiorstwo wydobywcze, tybetańscy czarownicy, skorumpowani urzędnicy partyjni i mnisi z ukrytego w górach nielegalnego klasztoru.

02.Woda omywa kamień
Osobliwa grupa wyrzutków przemierza odległe północne rubieże Wyżyny Tybetańskiej, gnana wieścią o zamordowaniu darzonej powszechną czcią nauczycielki oraz zaginięciu starego lamy. Wśród nich jet również Shan, eks-inspektor wygnany z Pekinu, niedawno uwolniony po czterech latach spędzonych w obozie pracy.
Jeden po drugim giną zamordowani mali chłopcy, uczniowie zmarłej nauczycielki. Podążając ponurym tropem zostawionym przez zabójcę, Shan wkrótce trafia w groźny świat pogranicza, zamieszkany przez bezwzględnych chińskich urzędników, skorumpowanych żołnierzy Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, zuchwałych przemytników, zakonspirowanych buddystów oraz niedobitków dumnych kazachskich klanów.

03.Kościana Góra
Kontynuacja Mantry czaszki? i Woda omywa kamień . Głęboko w samym sercu Tybetu były inspektor pekińskiej policji Shan trafia między młot brutalnej chińskiej armii a kowadło zachodniej firmy zajmującej się wydobywaniem ropy naftowej. W miarę postępów śledztwa dotyczącego kradzieży świętej figurki bożka, Shan zdaje sobie sprawę, że w grę nie wchodzi tylko zwykła sprawiedliwość i praworządność, ale duchowe ocalenie jego ludu. Trzymająca w napięciu, głęboko poruszająca, usytuowana w duchowym i geograficznym krajobrazie ciemiężonej krainy, Kościana góra stanowi nadzwyczajne osiągnięcie wschodzącej gwiazdy powieści kryminalnej.

04.Piękne duchy
Usiłując rozwikłać zagadkę mordu, do którego przyznał się jego przyjaciel, Shan Tao Yun zostaje wplątany w sieć intryg łączących pekińskich dygnitarzy, amerykańskich biznesmenów i zaginionego przed dwustu laty chińskiego arystokratę. Wraz z przybyłym do Lhadrung agentem FBI podąża tropem kradzieży słynnych dzieł sztuki, który wiedzie go z Tybetu do Pekinu, a stamtąd aż do USA. Shan musi zgłębić sekrety tybetańskich ihanek, odczytać wiadomość w tunelach podziemnej mandali i spotkać się z nie widzianym od lat synem. Sztuka, polityka i zapomniana historia Tybetu splatają się w barwną całość.

05.Modlitwa smoka
Inspektor Shan wezwany do zapomnianej wioski musi uratować od egzekucji mężczyznę, który obwiniany jest o dokonanie wyjątkowo okrutnego, podwójnego morderstwa. Wszystkie ofiary są okaleczone i mają poodcinane ramiona. Po przybyciu na miejsce Shan odkrywa, że podejrzany o zbrodnię nie jest Tybetańczykiem, lecz Indianinem Navajo. Dwa morderstwa są tylko częścią długiego łańcucha zbrodni. Razem z przyjaciółmi, Shan rozwiązuje zagadkę Góry Śpiącego Smoka, miejsca, w którym zaczyna się świat?.

06.Pan śmierci
Kolejny odcinek przygód detektywa Shana, który tym razem musi pomóc w śledztwie chińskiemu aparatczykowi, pułkownikowi Tanowi, jeśli chce ujrzeć swego syna żywego. Pracę utrudnia mu ofi cjalny komunikat chińskiego rządu, który najpierw twierdzi, że jedna z zastrzelonych ofi ar amerykańska turystka nadal żyje, a potem oskarża o zabójstwo mieszkańców lokalnej wioski, znanych ze swojej niechęci do barbarzyńskich Chińczyków?

https://funkyimg.com/i/34HCo.jpg
 


Aby dodać komentarz należy się zalogować

Logowanie logowanie

Twoja ocena
Shoutbox (zawartość shoutboxa widoczna dla zalogowanych użytkowników)


Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad. profil torrentcity.pl