INKA - komiks + audiodeskrypcja [PL] [pdf] [mp3] torrent

 
INKA - komiks + audiodeskrypcja [PL] [pdf] [mp3] torrent


Pozycję wystawił:
gawroniasty
Dodano:06.09.2016
Kategoria:Komiksy
Seedów:
Peerów:
Pobrań:

INKA - komiks + audiodeskrypcja [PL] [pdf] [mp3] torrent

[polskie]


...( Info )...

Tytuł: Inka
Rysunki: Daniel Baum
Scenariusz: Paulina Królikowska
Audiodeskrypcja: Monika Marciniak

...( Opis )...

Komiks „Inka” o sanitariuszce 5. Brygady Wileńskiej AK Danucie Siedzikównie, który miał swoją premierę 28 sierpnia 2016 roku – w dniu jej pogrzebu i dokładnie 70 lat po wykonaniu na niej wyroku śmierci. Komiks i audiodeskrypcja są dostępne na stronie Muzeum Wojska w Białymstoku, wydawcy komiksu „Inka”. Scenariusz napisała doktor Paulina Królikowska, a rysunki stworzył artysta Daniel Baum.

Danuta Siedzikówna „Inka” pochodziła z Białostocczyzny, była sanitariuszką 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. W 1946 roku, w wieku 17 lat, została schwytana przez Urząd Bezpieczeństwa, skazana na śmierć i rozstrzelana. Bezpieka utajniła miejsce jej pochówku i dopiero w 2014 roku badaczom z Instytutu Pamięci Narodowej udało się odnaleźć jej szczątki w nieoznaczonym grobie na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku.

Opowiadający o jej losach komiks „Inka” oraz jego audiodeskrypcja są częścią projektu „Inka - Pamięć - Patriotyzm”, przygotowanego przez edukatorów z Muzeum Wojska w Białymstoku, którzy opracowali też zajęcia edukacyjne dla młodzieży, aby wesprzeć naukę patriotyzmu. Jest to także element działań prowadzonych przez Miasto Białystok, które postanowiło docenić jej znaczenie i wkład w historię Białegostoku, ogłaszając rok 2016 „Rokiem Inki”. Projekt został sfinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu Patriotyzm Jutra, ale dzięki udostępnieniu go bezpłatnie i w wersji audio zyskał zasięg ogólnopolski.

Profesjonalna audiodeskrypcja przygotowana przez Monikę Marciniak jest pierwszą w Polsce audiodeskrypcją komiksu. Dzięki temu z historią „Inki” mogą zapoznać się też czytelnicy niewidomi i niedowidzący oraz amatorzy audiobooków. Trwające blisko 100 minut nagranie powstało z udziałem profesjonalnego lektora oraz pracowników muzeum, którzy użyczyli głosów postaciom pojawiającym się w komiksie. Powstała w ten sposób wersja audio przypomina słuchowisko radiowe i pozwala przekonać się, że do rozumienia obrazu potrzebna jest wyobraźnia – a niekoniecznie wzrok.

Przedsięwzięcie to jest również zwieńczeniem starań, które autorzy komiksu „Inka” Paulina Królikowska i Daniel Baum podejmowali w ramach pionierskiego na skalę międzynarodową projektu Komiks Braillem, od 8 lat tworząc komiksy historyczne, które mogą być czytane zarówno przez czytelników widzących, jak i czytelników niewidomych. Dotychczas w tej formule powstały komiksy o Powstaniu Warszawskim oraz o Stanisławie Grzesiuku, ale dopiero w przypadku komiksu „Inka” o Danucie Siedzikównie, dzięki wsparciu Muzeum Wojska w Białymstoku i Miasta Białystok, w tym samym czasie powstał drukowany album i jego audiodeskrypcja.

====================================================
 


Aby dodać komentarz należy się zalogować

Logowanie logowanie

Twoja ocena
Podobne torrenty
Rodzinka pl (2017) [S11E12] [480p] [WEB-DL][x264] [PL] [Hytry1]    Pejzaż - Krajinka (2000) [DVDRip XviD] [Napisy PL][CZECH][TC]    Rodzinka pl (2018) [S12E03] [480p] [WEB-DL][x264] [PL] [Hytry1]    Potworna rodzinka - Happy Family *2017* [DVDRip] [XviD-KiT] [Dubbing PL]

Rodzinka.pl (2017) [S11E12] [480p] [WEB-DL][x264] [PL] [Hytry1]

Pejzaż - Krajinka (2000) [DVDRip.XviD] [Napisy PL][CZECH][TC]

Rodzinka.pl (2018) [S12E03] [480p] [WEB-DL][x264]  [PL] [Hytry1]

Potworna rodzinka - Happy Family *2017* [DVDRip] [XviD-KiT] [Dubbing PL]
Shoutbox (zawartość shoutboxa widoczna dla zalogowanych użytkowników)


Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad. profil torrentcity.pl