Mgła *2011* [VCDRip.XViD][PL][bombel2006] torrent

 
Mgła *2011* [VCDRip.XViD][PL][bombel2006] torrent


Pozycję wystawił:
bombel2006
Dodano:10.01.2011
Kategoria:(S)VCD
Rozmiar:271.69 MB
Seedów:
Peerów:
Pobrań:

Mgła *2011* [VCDRip.XViD][PL][bombel2006] torrent

[Dokumentalny]


Mgła - film Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej, który dołączony był do tygodnika "Gazeta Polska" z 5 stycznia 2011

Produkcja:Polska
Rok: 2010
CZAS TRWANIA: 55 minut
DATA PREMIERY: 05.01.2011 - Polska
Gatunek: Dokument
Dystrybucja: Gazeta Polska
REŻYSERIA: Joanna Lichocka, Maria Dłużewska
SCENARIUSZ: Joanna Lichocka, Maria Dłużewska
OBSADA: Andrzej Duda, Adam Kwiatkowski, Jakub Opara, Jacek Sasin, Marcin Wierzchowski i Paweł Zołoteńki


Film "Mgła" nie powstał po to, aby przedstawić w sposób obiektywny sytuacje i działania, które doprowadziły do katastrofy i wszystko, to co się działo po niej. To film polityczny i propagandowy.

Film „Mgła” Joanny Lichockiej i Marii Dłużewskiej jest dokumentem, ponieważ poprzez wypowiedzi byłych pracowników Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przedstawia fakty i sytuacje przed katastrofą 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, w jej trakcie, i to co się działo po niej. Jest autentyczny, na ile autentyczne i szczere są w nim wypowiedzi jej bohaterów. Bo bohaterami są pracownicy Lecha Kaczyńskiego, a nie sam prezydent.

Ale nie jest to film rzetelny, nie powstał po to, aby przedstawić w sposób obiektywny sytuacje i działania, które doprowadziły do katastrofy i wszystko, to co się działo po niej. To film polityczny, zapis świadomości i opinii pewnej grupy ludzi, nie tylko współpracowników zmarłego prezydenta, ale przecież również polityków, także aktywnych teraz, ponad pół roku po katastrofie. To również materiał, który będzie wykorzystywany propagandowo, partia, z którą współpracował Lech Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwość, działa dalej, powstaje ruch pamięci o zmarłym prezydencie, a kreowanie mitu męczeństwa i wyjątkowości jego osoby i jego dokonań jest w pełnym rozkwicie.

W tej warstwie politycznej film jest jednym wielkim oskarżeniem przeciwników Lecha Kaczyńskiego, począwszy o to, że to z inspiracji rosyjskiej przedstawiciele rządu dokonali podziału wizyt. Prezydenta i premiera w rocznicę zbrodni katyńskiej.

UWAGA
Seeduje w godzinach wieczornych (w ciągu dnia, może się zdarzyć ale niekoniecznie)
Trailer
Screeny
mgla_2011_vcdrip_xvidplbombel2006mgla_2011_vcdrip_xvidplbombel2006
 


Aby dodać komentarz należy się zalogować

Logowanie logowanie

Twoja ocena
Podobne torrenty
Mgła - Fog and Mist Brushes [abr][AgusiQ]    Mgła - The Mist [S01E04] [WEB] [x264-MOROSE] [ENG]    Mgła - The Mist [S01E01] [1080p] [WEBRip] [x264-TOPKEK] [ENG]    Mgła - The Mist [S01E02] [WEBRip] [x264-RBG] [ENG]

Mgła - Fog and Mist Brushes [abr][AgusiQ]

Mgła - The Mist [S01E04] [WEB] [x264-MOROSE] [ENG]

Mgła - The Mist [S01E01] [1080p] [WEBRip] [x264-TOPKEK] [ENG]

Mgła - The Mist [S01E02] [WEBRip] [x264-RBG] [ENG]
Shoutbox (zawartość shoutboxa widoczna dla zalogowanych użytkowników)


Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad. profil torrentcity.pl