Bunsch Karol - cykl Powieści piastowskie tom 1-09 i 13-15 [Audiobook PL] torrent

 
Bunsch Karol - cykl Powieści piastowskie tom 1-09 i 13-15 [Audiobook PL] torrent


Pozycję wystawił:
gawroniasty
Dodano:11.12.2016
Kategoria:Książki
Rozmiar:3.39 GB
Seedów:0
Peerów:0
Pobrań:5

Bunsch Karol - cykl Powieści piastowskie tom 1-09 i 13-15
[Audiobook PL] torrent

[audiobook]


BRAK TOMÓW 10-12

„Tworząc cykl powieści o dynastii Piastów, od Mieszka I aż po lata panowania Władysława Łokietka, koncentrował się na określeniu społecznych i personalnych determinant procesu rodzenia się polskiej państwowości, przyczynach jej integracji i okresowej dezintegracji. Interesowały go też okresy restauracji państwowości i siły sprzyjające tym procesom. Skupiał się także na kreacji postaci władców, starając się rozwikłać charakterologiczne i mentalne zagadki konkretnych postaw bohaterów, jeśli rzutowały one na podejmowanie określonych decyzji, wyznaczających bieg dziejów państwa. Połączenie personalistycznego traktowania dziejów z kreowaniem historii jako gry interesów różnych grup społecznych i religijnych, to charakterystyczne cechy popularnych powieści historycznych Bunscha.”

Kazimierz SurowiecPiastowska seria powieści posiada fabułę, w którą wplecione zostały historyczne daty i miejsca związane z kształtowaniem się polskiej państwowości. Na kartach książek pojawiają się znane z historii Polski autentyczne postacie, których dzieje łączą się z losami postaci fikcyjnych.

1 Dzikowy skarb (1945; powieść historyczna, której akcja dzieje się w początkach panowania Mieszka I)

2 Ojciec i syn (1946; powieść, ukazująca konflikt pokoleń, między Bolesławem a jego ojcem Mieszkiem I)

3 Rok tysięczny (1961; książka opowiada o rządach Chrobrego, jego konflikcie z Odą i wojnach z Niemcami oraz o życiu św. Wojciecha, uzupełniona jest opowiadaniem Obrona Niemczy, którego akcja rozgrywa się w 1017 roku, z tymi samymi bohaterami)

4 Bracia (1976; opowieść ukazuje rządy Mieszka II Lamberta, który w wyniku spisku braci został wplątany w ogromne kłopoty)

5 Bezkrólewie (1979; po śmierci Mieszka II rządy obejmuje impulsywny i srogi Bolesław, określany w historii Zapomnianym, wspiera go palatyn Michał Awdaniec)

6 Odnowiciel (1984; powieść, opowiadająca o odnowie wyludnionej i zniszczonej Polski przez Kazimierza I Odnowiciela i jego walkach z Masławem)

7 Imiennik – Śladem pradziada (1949; opowieść tocząca się zaraz po śmierci Kazimierza, opowiadająca o losach woja Domana w czasach Bolesława Szczodrego, łącznie z koronacją króla)

8 Imiennik – Miecz i pastorał (1949; kontynuacja poprzedniej części; zaostrza się konflikt między królem Bolesławem a biskupem Stanisławem, który nie wie, że jest marionetką w rękach przebiegłego Sieciecha)

9 Przekleństwo (1973; Mieszko Bolesławowic powraca z wygnania. Możni zmęczeni rządami Sieciecha pragną ustanowić Mieszka księciem)

10 Zdobycie Kołobrzegu (1952; pierwsze lata panowania Bolesława Krzywoustego i jego dwie wyprawy na Pomorze, dalszy ciąg to Psie Pole)

11 Psie Pole (1953; ciąg dalszy Zdobycia Kołobrzegu, wojna z cesarzem Henrykiem V, obrona Głogowa i tytułowa bitwa; wszystkie wymienione wyżej powieści tworzą nieprzerwany ciąg omawiający panowanie wszystkich kolejnych polskich władców)

12 Powrotna droga (1971; panowanie Bolesława V Wstydliwego, ponad 100 lat po akcji poprzedniej powieści, najazd Tatarów i wyprawa na Jaćwingów)

13 Wawelskie wzgórze (1953; akcja rozgrywa się kilkadziesiąt lat po akcji poprzedniej powieści, czasy Władysława Łokietka i jego walki o koronę królewską oraz zwalczanie buntu krakowskiego, dalszy ciąg to Wywołańcy)

14 Wywołańcy (1958; kontynuacja Wawelskiego wzgórza, dalsza część panowania Władysława Łokietka, następna część to Przełom)

15 Przełom (1964; kontynuacja dwóch poprzednich powieści, ostatnie lata panowania Władysława Łokietka aż do bitwy pod Płowcami)


====================================================
 


Aby dodać komentarz należy się zalogować

Logowanie logowanie

Twoja ocena
Shoutbox (zawartość shoutboxa widoczna dla zalogowanych użytkowników)


Żaden z plików nie znajduje się na serwerze. Torrenty są własnością użytkowników. Administrator serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściągania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad. profil torrentcity.pl