Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: JAK POBIERAC TORRENTY
Forum TorrentCity.pl > Sprawy TorrentCity.pl > Pomoc
www777
JAK POBIERAC TORENTY

Torrent - instrukcja obsługi !

Jak zacząć ściągać

Jeżeli nie ściągałeś jeszcze plików poprzez sieć Torrent (a tak zakładam, jeśli tu trafiłeś) to nie masz się czym martwić - poniżej przedstawię bardzo dokładny opis ściągania krok po kroku. Prawdopodobnie skorzystasz z niego raz (może dwa), po czym nie powinieneś mieć żadnych problemów z tą czynnością.

► Pobranie klienta i podstawowa konfiguracja

Czynnością od której musimy zacząć, to pobranie klienta. W tym opisie nawiązywać będę do aplikacji uTorrent, gdyż jest prosta w obsłudze, dostępna jest jej polska wersja oraz spełnia moje wszystkie wymagania. Oczywiście możesz skorzystać innych - np. opisanych trochę wyżej, bądź tych z działu Programy P2P. Oczywiście wybór innego klienta wiąże się z tym, że niektóre kroki mogą inaczej wyglądać, niż ja to pokazałem.

Po pobraniu programu klikamy dwukrotnie na ikonę (jak to zwykle bywa ), po czym wyskoczy nam poniższe okienko (tyle, że w języku angielskim).

Torrent - instrukcja obsługi !

Jak zacząć ściągać

Jeżeli nie ściągałeś jeszcze plików poprzez sieć Torrent (a tak zakładam, jeśli tu trafiłeś) to nie masz się czym martwić - poniżej przedstawię bardzo dokładny opis ściągania krok po kroku. Prawdopodobnie skorzystasz z niego raz (może dwa), po czym nie powinieneś mieć żadnych problemów z tą czynnością.

► Pobranie klienta i podstawowa konfiguracja

Czynnością od której musimy zacząć, to pobranie klienta. W tym opisie nawiązywać będę do aplikacji uTorrent, gdyż jest prosta w obsłudze, dostępna jest jej polska wersja oraz spełnia moje wszystkie wymagania. Oczywiście możesz skorzystać innych - np. opisanych trochę wyżej, bądź tych z działu Programy P2P. Oczywiście wybór innego klienta wiąże się z tym, że niektóre kroki mogą inaczej wyglądać, niż ja to pokazałem.

Po pobraniu programu klikamy dwukrotnie na ikonę (jak to zwykle bywa ), po czym wyskoczy nam poniższe okienko (tyle, że w języku angielskim).

Wybieramy wszystko alogicznie do powyższego screena - dzięki czemu aplikacja znajdować sie będzie w:

Kod:
C:\Program Files\uTorrent

oraz doda nam skrót na pulpicie.

Na początek polecam jej spolszczenie (można pobrać tutaj: http://www.spolszczenia.eprogramy.net/utorrent/ ) po czym należy uruchomić ją ponownie. Jeśli język nie zmieni się automatycznie na polski, to należy przejść do:

Kod:
Options > Preferences... > General

i pole Language zmienić na Polish, po czym ponownie zrestartować aplikację.

Po spolszczeniu polecam jeszcze sprawdzenie, czy po wciśnięciu "X" aplikacja minimalizuje sie nam o systemowego traya - wchodzimy do:

Kod:
Opcje > Ustawienia... > Główne

i sprawdzamy czy zaznaczone jest pole Minimalizuj do traya - jeśli jest, to nic nie ruszamy, a jeśli nie to zaznaczamy i akceptujemy zmiany klikając OK.

► Wybór pliku

Oczywiście przed ściąganiem musimy wybrać to co właściwie chcemy pobrać wink.gif - tutaj posłużę się witryną Torrentcity.pl

Po wejściu na stronę (link: http://www.torrentcity.pl ) wybieramy interesująca nas kategorię - w naszym przypadku będzie to DiviX/XiviD.

Oczywiście jeżeli szukasz czegoś konkretnego, to wystarczy skorzystać z wyszukiwarki umieszczonej na samej górze strony:

Po przejściu do kategorii DiviX/XiviD wybieramy interesujący nas plik. W tym przypadku bedzie to Hes Just Not That Into You (2009) CAM.XVID.ENG-PrisM

Przy wyborze plików warto zwrócić uwagę na podaną ilość seedów i peerów - to od ich ilości zależeć będzie nie tylko to jak szybko obierzemy dany plik, ale także czy go w ogóle pobierzemy (przy małej ilości osób oczywiście istnieje taka możliwość).

Po przejściu na podstronę filmu - wstawki torrent (http://torrentcity.pl/torrenty/opis/id/37759/hes_just_not_that_into_you_2009_cam_xvid_eng-prism) możemy tam znaleźć kilka interesujących informacji - po raz kolejny ilość seedów i leecherów, wielkość pliku, datę dodania, ilość pobrań itp. Nas jednak najbardziej interesuje link " pobierz torrent ".

Klikamy w niego (http://torrentcity.pl/torrenty/pobierz/plik/hes_just_not_that_into_you_2009_cam_xvid_eng-prism/id/37759 ) i zapisujemy plik (najlepiej/najprościej na pulpicie).

a jesli nie chce sie pobrac przez " pobierz torrent " klikamy prawym klawiszem myszy i dajemy zapisz plik jako: .... i wybierammy miejsce zapisuj pliku (moze byc jak wyżej wymieniałem pulpit)

► Właściwe ściąganie

Rozpoczynamy od uruchomienia programu. Następnie do listy zadań dodajemy plik, który wcześniej pobraliśmy na pulpit. Aby to zrobić wchodzimy do:

Kod:
Plik > Dodaj Torrent...

bądź wciskamy Ctrl + O. W nowym oknie wybieramy ścieżkę docelową (w naszym przypadku jest to pulpit) oraz wybieramy wcześniej ściągnięty plik:

oraz akceptujemy wybór klikając Otwórz.

Po tym zabiegu wyskoczy nam kolejne okno

W górnej części wybieramy docelowe miejsce zapisu pliku - jeśli miejsce pozostawimy bez zmian, to zapisywane one będą w katalogu Download w folderze Moje Dokumenty.

Co ciekawsze, oprócz miejsca zapisu wybieramy w nim także pliki które chcemy ściągnąć. Jest to bardzo przydatna opcja jeśli jakiś z plików, które ściągnęliśmy jest uszkodzony - wtedy nie musimy pobierać całości od nowa, tylko uszkodzoną część.

Oczywiście w naszym przypadku plik pobieramy pierwszy raz, więc tą część pozostawiamy bez zmian i kolejny raz klikamy OK.

W tym momencie wszystko już właściwie jest gotowe. Możemy już zminimalizować aplikację do traya i czekać na pobranie plików.

Warto jeszcze wspomnieć, że wszelkie statystyki oraz informacje na temat pobieranych plików możemy znaleźć w dolnej części aplikacji. Możemy tam znaleźć wszelki informacje na temat czasu pobierania plików, prędkości, postępu pobrania poszczególnych plików itp.

MIŁEGO ŚCIĄGANIA I WYSOKICH TRANSFERÓW
!!
asia16152
mam problem bo torrenty nie chca mi sie pobierac dlaczego??wszystko jest zrobione tak jak powyzej napisano...
schuldiner
CYTAT(asia16152 @ Jan 15 2010, 12:55 PM) *
mam problem bo torrenty nie chca mi sie pobierac dlaczego??wszystko jest zrobione tak jak powyzej napisano...

sprawdz router i czy masz pootwierane wszystko
drako111
mam problem pobralem gre Medal of Honor Pacyfic assault i gdy wchodze w folder setup i uruchamiam plik setup to yskakuje mi blad ze nie moze odnalezc pliku jakiegos prosze o pomoc sciagalem to cala noc
AgusiQ
CYTAT(drako111 @ Jun 26 2010, 08:37 AM) *
mam problem pobralem gre Medal of Honor Pacyfic assault i gdy wchodze w folder setup i uruchamiam plik setup to yskakuje mi blad ze nie moze odnalezc pliku jakiegos prosze o pomoc sciagalem to cala noc

Proszę tu wkleić link do wstawki z TC , z której tą grę pobierałeś smile.gif
bigandrzej

cze
jaki i jak mam pobrać program do ściągania programów. zapisałem torrent na pulpit ale jak i gdzie mam go wczytać żeby się zaczoł ściągać ?
AgusiQ
CYTAT(bigandrzej @ Aug 2 2010, 08:02 PM) *
cze
jaki i jak mam pobrać program do ściągania programów. zapisałem torrent na pulpit ale jak i gdzie mam go wczytać żeby się zaczoł ściągać ?

Jak pobierać Torrenty to już widzę znasz:
http://torrentcity.pl/forum/index.php?showtopic=781

Musisz zainstalować sobie program uTorrent , który to otworzy Torrenty pobrane z TorrentCity:
http://www.instalki.pl/programy/download/p2p/uTorrent.php

Po zainstalowaniu , otworzysz torrent , zapyta Cie gdzie zapisać , i pobierasz filmy , muzykę , cokolwiek smile.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.